ابزار تراش طاها

پشتیبانی 9 الی 21

41 88 566 0993

آیا می توانم خرید خود را به صورت حضوری انجام دهم؟ نشانی فروشگاه چیست؟

بله! شما می توانید در صورت نیاز، خرید خود را به صورت حضوری از فروشگاه ابزار طاها واقع در محله کوشش شهر مشهد، در ساعات کاری انجام دهید. البته توصیه می کنیم برای جلوگیری از اتلاف وقت خرید خود را به صورت اینترنتی انجام داده یا به صورت تلفنی هماهنگ کنید. برای اطلاع از نشانی فروشگاه لطفا اینجا کلیک کنید.

نحوه تسویه حساب و پرداخت مبلغ سفارشات چگونه است؟

پرداخت سفارشات از طریق درگاه بانکی سایت یا کارت به کارت برای همه کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر بوده، لطفا برای اطلاع از جزییات روش های پرداخت اینجا کلیک کنید.

ساعات و روزهای کاری ابزار طاها چه زمانی است؟

ساعات کاری ابزار طاها از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8:30 الی 14:30 و 14:30 الی 20:30 می باشد؛ البته شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهید.

هزینه و نحوه ارسال سفارشات چگونه است؟ چقدر طول می‌‏کشد که مرسوله به دستم برسد؟

هزینه و نحوه ارسال و زمان رسیدن سفارش به دست مشتری بر اساس مبلغ خرید و آدرس تحویل گیری متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه روش‌های ارسال مراجعه کنید. لطفا اینجا کلیک کنید.

چگونه می توانم وضعیت مرسوله را پیگیری کنم؟

شما می توانید با فروشگاه تماس گرفته و کد مرسوله را دریافت کنید. در صورتی که پیامک های تبلیغاتی خط خود را مسدود نکرده باشید این وضعیت از طریق پیامک نیز به شما ابلاغ می شود.

چگونه می توانم ابزار مورد نیاز خود را با مشاوره تخصصی انتخاب کرده و خرید کنم؟

تیم پشتیبانی آنلاین سایت که همواره در پایین صفحات قابل مشاهده است، در ساعات گسترده ای از روز پاسخگوی سوالات شما بوده و می توانید سوالات خود را در قالب پیام ارسال فرمایید. همچنین شماره تماس فروشگاه نیز در ساعات کاری در دسترس شما قرار دارد.

توجه توجه

به علت نوسانات قیمت در بازار لطفا قبل از خرید، کالای مورد نظر خود را استعلام بگیرید، در غیر اینصورت در صورت مغایرت با شما تماس گرفته خواهد شد. لازم به ذکر است در صورت درخواست مرجوع شدن سفارش 10 درصد از مبلغ کل کسر می گردد.