ابزار تراش طاها

پشتیبانی 9 الی 21

41 88 566 0993

فهرست مطالب

با توجه به گسترش روزافزون نیاز به آبزارآلات و پیشرفت تکنولوژی و علم، ابزارآلات بسیاری ساخته شدند که روند کار را سرعت می‌بخشند و به بهبود روال کار کمک زیادی کردند. این پیشرفت به تدریج در وسایل اندازه‌گیری هم ورود پیدا کرده است و باعث پیشرفت چشمگیری در ابزارآلات اندازه گیری شده است.در بسیاری از موارد اندازه‌ گیری با ابزار‌هایی مثل کولیس دقت مورد نیاز مورد نیاز را نداشته و به ابزاری با دقت اندازه گیری بیشتر نیاز خواهیم داشت. در چنین مواقعی با استفاده از یک میکرومتر می‌توانیم به دقت مورد نظر دست پیدا کنیم. در این بخش قصد داریم تا با این ابزار کاآمد و نحوه استفاده از آن آشنا شویم.

تاریخچه میکرومتر

ویلیام در سال 1612 ستاره شناس انگلیسی، ریاضیدان و سازنده ابزار علمی از میدلتون یک روستا در بریتانیا، لیدز متولد شد که میکرومتر و منظره تلسکوپی را اختراع کرد.

ویلیام گاسکوئین جزو یکی از گروه های منجم در شمال انگلستان بود که نجوم یوهانس کپلر را که شامل جرم یا هوروکس و ویلیام کربتری بود دنبال کرد.

وی در اواخر دهه 1630 در حال کار بر روی یک تنظیم نقطه نوری کپلریان به دنبال چیدمان بود.

ناگهان یک رشته از تار عنکبوت دقیقاً در نقاط کانونی نوری ترکیبی دو لنزقرار گرفت صفحه را در زمینه دید روشن و تیره دید ،او فهمید که می تواند با استفاده از خط به عنوان راهنما با دقت بیشتری تلسکوپ را نشان دهد.

و با قرار دادن سیم های ضربدری در نقطه کانونی برای تعیین مرکز میدان دید، به اختراع منظره تلسکوپی پرداخت سپس این تنظیم را به یک نمونه انتخابی ازسازه Tycho Brahe الگوبرداری شده اضافه کرد، اگر چه سازنده Tycho فقط یک سازه با چشم غیر مسلح بود.

شعاع انتهای گاسکوئین پنج فوت بود و فاصله بین اجرام نجومی را تا حدی از دقت بی سابقه اندازه گیری کرد.

گاسکوئین سپس دریافت که با معرفی دو نقطه، که می توان جداسازی آنها را با استفاده از پیچ تنظیم کرد، می تواند اندازه تصویر محصور شده توسط آنها را اندازه گیری کند.

با استفاده از پیچ شناخته شده و دانستن فاصله کانونی لنز تولید کننده تصویر، می تواند به اندازه جسم مانند ماه یا سیارات تا حدی غیرقابل دست یابی باشد.

پس از مدتی او برای اندازه گیری های بسیار دقیق ابزار اندازه گیری میکرومتر یا ریزسنج را اختراع کرد.

میکرومتر چیست؟

میکرومتر (Micrometer) یا ریز سنج نوعی ابزار اندازه گیری دقیق است که برای اندازه گیری ابعاد مختلف اجسام نظیر ضخامت، قطر داخلی، قطر خارجی، طول و ارتفاع به کار گرفته می‌‍شوند. دلیل اصلی استفاده از میکرومتر ها دقت بسیار بالای آنها است به طوری که به راحتی می‌توانید میکرومتر هایی با دقت 0.01 تا 0.001 میلیمتر را از بازار تهیه کنید. میکرومتر ها بر اساس نوع خواندن به دو نوع ساده و دیجیتال تقسیم بندی می‌شوند که در نوع دیجیتال اندازه به دست آمده به راحتی از روی صفحه نمایشگر قابل مشاهده خواهد بود. اما در نوع ساده، به دست آوردن مقدار نهایی روش خاص خود را دارد که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

51o1IQbvYBL._SL1100_

نکته قابل توجه درباره میکرومتر ها محدوده اندازه گیری آنهاست. محدوده هایی با بازه 25 میلیمتری که از صفر شروع می‌شوند و تا اندازه‌های بسیار بیشتر همچون 500 میلیمتر در دسترس هستند. برای مثال برای اندازه گیری قطر لوله ای که 20 میلیمتر است باید از میکرومتری با بازه اندازه گیری 0-25 میلیمتر استفاده کرد. شاید در ذهنتان این سوال به وجود بیاید که دلیل این محدودیت چیست؟ فرض کنید که توسط یک میکرومتر پس از اندازه گیری ورقی با ضخامت 0.8 میلیمتر می‌خواهید یک لوله با قطر 200 میلیمتر را اندازه گیری کنید. در اینصورت باید پس از اندازه گیری ضخامت ورق، آنقدر ورنیه را را بچرخانید تا فک‌های میکرومتر بیش از 200 میلیمتر باز شوند. این فرآیند نه تنها زمان زیادی از شما می‌گیرد و شما را خسته می‌کند، به مرور زمان باعث بالا رفتن استهلاک و آسیب دیدگی آنها می‌شود. این یکی از دلایلی است که میکرومتر ها را با بازه‌های اندازه گیری محدود می‌سازند.

از آنجایی که فک‌های میکرومتر محدودیت‌هایی در اندازه گیری قسمت‌های مختلف یک جسم ایجاد می‌کنند، امروزه میکرومتر هایی با تنوع بسیار گسترده تولید و روانه بازار می‌شوند که در تصویر زیر برخی از آنها را مشاهده می‌کنید.

اجزاء تشکیل دهنده میکرومتر

1.بدنه: این قسمت بدنه اصلی میکرومتر را تشکیل می‌دهد و سایر اجزای تشکیل دهنده مانند فک ها، قفل کن و استوانه مدرج بر روی آن سوار شده‌اند.

2.فک ثابت: این قسمت که به بدنه ثابت می‌شود یکی از فک‌های میکرومتر است که با فک متحرک کاملا هم‌راستا بوده و قطعه مورد نظر برای اندازه گیری بین این دو قرار می‌گیرند. برای جلوگیری از خورده شدن سطح تماس فک با جسم مورد نظر، آنرا به صورت سخت کاری شده تولید می‌کنند تا به مرور زمان در دقت میکرومتر اختلال ایجاد نکند.

3.فک متحرک: فک متحرک، میله‌ای با دقت بسیار بالاست که طی فرایند سنگ زنی تولید می‌شود. این فک به پیچ درون میکرومتر متصل است که با چرخاندن ورنیه متحرک به جلو و عقب حرکت می‌کند. همانند فک ثابت، سطح تماس این فک با جسم مورد نظر به خوبی سخت‌کاری شده تا طی استفاده های مکرر دچار خوردگی نشود.

4.اهرم قفل کن: این قطعه برای قفل کردن فک متحرک و جلوگیری از حرکت آن پس از اندازه گیری جسم در نظر گرفته شده تا بتوان پس از قرار دادن جسم مورد نظر بین دو فک، اندازه به دست آمده را ثبت کرد.

5. استوانه مدرج: استونه مدرج به نوعی خط‌کش اصلی میکرومتر است که قسمت صحیح اندازه نهایی از روی آن خوانده می‌شود. همچنین این قسمت دربر گیرنده مکانیزم داخلی میکرومتر است.

6.ورنیه: ورنیه قطعه‌ای بسیار مهم است که ما را قادر می‌سازد تا به قسمت اعشاری اندازه نهایی دست پیدا کنیم. همچنین تعداد تقسیمات روی آن یکی از پارامتر‌های اصلی در مشخص نمودن مقدار دقت اندازه گیری است. برای این منظور کافیست تا گام پیچ درون میکرومتر را بر تعداد تقسیمات روی ورنیه تقسیم کنیم. البته اکثراً میزان دقت میکرومتر ها توسط شرکت بر روی بدنه آنها درج می‌شود.

7.جغجغه: پیچ جغجغه‌ای که در قسمت انتهایی میکرومتر ها قرار دارد این امکان را فراهم میکند تا پس از تماس فک ها با جسم مورد نظر، اعمال نیرو توسط فک ها متوقف شود و از فشرده شدن جسم مورد نظر جلوگیری شود.

انواع میکرومتر

میکرومتر ورنیه

اولین و ساده ترین نوع میکرومتر، میکرومتر ورنیه خارج سنج است. و همانطور که گفته شد در سایزهای مختلفی وجود دارند. معمول ترین سایزهای میکرومتر که در صنایع استفاده می شود سایز 0 تا 25 به بالا است که به صورت سایزهای 25 تایی به بالا وجود دارند.
شما می توانید با توجه به سایز قطعاتی که معمولا در طول کار اندازه گیری می کنید میکرومتر با سایز مناسب را انتخاب نمایید و البته می توانید چند سایز یا جعبه هایی که به صورت مجموعه میکرومتر با سایزهای مختلف است را خریداری نمایید، که از سایزهای 0 تا 25 تا 150 نیز در داخل این مجموعه است.

micrometer-screw-gauge

میکرومترهای 0 تا 25 به دلیل صفر بودن شروع اندازه نیازی به تست و کالیبره ندارند، در حالی که میکرومترهای بالاتر از سایز 25 مثلا سایز 50 یا 75 به این دلیل که از صفر شروع نمی شوند، در جعبه میکرومتر یک گیج بلوک ( گیج مرجع) وجود دارد که بتوان قبل از اندازه گیری از صحیح بودن نقطه صفریا نقطه شروع اندازه میکرومتر مطمئن شد. به عنوان مثال میکرومتر سایز 50 که درواقع دامنه اندازه گیری آن از 25 تا حداکثر 50 میلی متر است، نقطه صفر میکرومتر از 25 میلی متر شروع می شود به همین خاطر باید در ابتدا بوسیله گیج بلوک از صفر بودن نقطه صفر در اندازه 25 مطمئن شوید.

میکرومترهای خارج سنج در تمام سایزهای گفته شده، به صورت دیجیتال نیز وجود دارند. به عنوان مثال میکرومتر خارج سنج 0 تا 25 دیجیتال یکی از پرمصرف ترین مدلهای میکرومتر است و سایزهای دیگر نیز به نسبت در موارد بسیار متنوع و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.
از میکرومترهای خارج سنج در موارد بسیار متعددی استفاده میشوند. در اینجا برای درک بهتر کارایی فراوان این ابزار اندازه گیری دقیق به ذکر چند مثال از کاربردهای این نوع میکرومترها خواهیم پرداخت.
برای اندازه گیری قطر خارجی یک شفت یا میله تراشکاری شده می توان از میکروتر خارج سنج استفاده نمود تا از دقیق بودن اندازه قطر خارجی شفت مطمئن شد.

برای اندازه گیری ضخامت یک قطعه تزریق پلاستیک که در یک مکانیزم حرکتی قرار می گیرد از میکرومتر استفاده می کنند تا ضخامت دقیق قطعه را اندازه گیری کنند تا در هنگام کارکرد مکانیزم اشکالی در روند حرکت ایجاد نشود.
میکرومترهای خارج سنج شکل ها و مدلهای بسیار متنوعی دارند که درادامه به بررسی آنها و مورد استفاده آنها خواهیم پرداخت.

میکرومتر شیارسنج

میکرومتر شیار برای اندازه گیری پهنا یا ضخامت شیار مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع میکرومترها از نظر شکل ظاهری با میکرومترهای خارج سنج کاملا متفاوت هستند. در انتهای میله آن دو فک پولکی شکل دارد که هرکدام در یک طرف شیار قرار گرفته و می تواند براحتی پهنای شیار را اندازه گیری کند. این میکرومترها به صورتی طراحی شده اند که با شکل خاص و میله ایی، بتوانند براحتی به داخل سوراخ قطعات وارد شده و شیار داخل سیلندر ها را اندازه گیری کنند. به عنوان مثال برای اندازه گیری جای رینگ پیستون موتور خودرو می توان براحتی از میکرومتر شیارسنج استفاده نمود. یا یک سیلندر را در نظر بگیرید که سه شیار برای جای گرفتن سه رینگ فلزی داخل آن وجود دارد، با میکرومتر شیار می توان فاصله بین دو شیار، پهنای هر شیار، فاصله دیواره اول یک شیار تا انتهای پهنای شیار آخر و تمام این اندازه گیری ها را انجام دهد.

میکرومترشیار سنج نیز مانند میکرومترهای دیگر، بازه های اندازه گیری مشخصی دارند و برای انتخاب و خرید این نوع میکرومتر باید به بازه اندازه گیری آن توجه نمود. مسئله مهم و قابل توجه در این نوع میکرومترها این است که این شیارسنج ها هم توانایی اندازه گیری داخل را دارند هم خارج. به بیان دیگر میکرومتر شیار داخل سنج یا خارج سنج وجود ندارد و تمام بازه های میکرومتر شیار سنج توان اندازه گیری داخل شیار، خارج شیار و ترکیب داخل و خارج شیار را دارند.

میکرومتر تیغه ای 

میکرومترهای تیغه ایی نیز جز انواع میکرومترهای شیار سنج قرار می گیرند. شکل فک این میکرومتر ها به صورت تخت و تیغه ایی است که توانایی وارد شدن به شیارهای مانند جای خار شفت ها، جای خار چشمی، شیارهای روی قطعات مختلف و موارد دیگر را دارد.فک هایی با مشخصات مختلف برای میکرومترهای تیغه ایی وجود دارد که از نظر ضخامت، طول، زاویه و فاصله رسیده به حداقل ضخامت و موارد دیگر با یکدیگر متفاوت هستند. از هریک از این فک ها می توان نسبت به نوع کار استفاده نمود و بهترین نتیجه را در اندازه گیری دقیق قطعات انتظار داشت.

لازم به ذکر است از میکرومترهای تیغه ایی و یا میکرومترهای سوزنی نیز برای اندازه گیری شیار استفاده می شود و حتی در مواقعی برای اندازه گیری شیارهای خارجی روی قطعات میتوان از میکرومتر دنده که به میکرومتر فک بشقابی معروف است هم میتوان استفاده نمود. که در اینجا نمونه هایی از استفاده این میکرومترها را برای اندازه گیری شیارهای مختلف را مشاهده می‌نمایید.

میکرومتر حدی (میکرومتر دو قلو)

میکرومترهای حدی نیز یکی از انواع میکرومتر های خارج سنج هستند که از نظر شکل ظاهری شباهت بسیار زیادی با میکرومترهای خارج سنج ورنیه دارند و فقط از دو فک ثابت و متحرک، دو هد میکرومتر، دو استوانه مدرج، دو جغجغه ( هرزگرد) و دو قفل اندازه برخوردارند. دقیقا به همین دلیل به این نوع میکرومترها میکرومتر دو قلو می گویند. ولی به لحاظ کارکرد نام این میکرومترها، میکرومتر های حدی است که برای کنترل کیفیت و تست متوالی قطعات مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع کار گیج برو نرو(go- nogo) را با دقت بسیار بیشتری انجام میدهد.

به عنوان مثال در خط تولید یک کارخانه میله هایی برای دستگاه خاصی تولید می شود. ضخامت یا قطر خارجی این میله نباید از 21.25 میلی متر بیشتر، و از 21.24 هم نباید کمتر باشد. تعداد تولید این قطعات هم به نسبت زیاد است. بهترین ابزار اندازه گیری برای این منظور استفاده از میکرومترهای حدی یا میکرومترهای دوقلو است. برای این منظور یکی از اندازه ها را روی 21.25 و میکرومتر دیگر را روی اندازه 21.24 فیکس کرده و قطعات را به سرعت بوسیله این میکرومتر چک کرده و اندازه گیری می کنیم.

میکرومتر چرخ دنده یا میکرومتر دنده

نوع دیگری از میکرومترهای بسیار پرمصرف، میکرومترهای دنده است که به میکرومتر های فک بشقابی هم معروف هستند. نوک فک این نوع میکرومتر ها دایره های پهن نسبتا نازکی است که میتواند به داخل فاصله بین دنده های یک چرخ دنده وارد شده و فاصله بین چرخ دنده ها را اندازه گیری کند. این نوع میکرومتر ها برای اندازه گیری فاصله بین دنده های چرخ دنده مناسب است.

دربین مدلهای مختلف میکرومترهای چرخ دنده، مدلهایی وجود دارند که فک متحرک آنها قابلیت عدم چرخش دارند، به این معنی که هنگام جابجایی فک متحرک، فقط در محور افقی به جلو و عقب حرکت می کند و در هنگام جابجایی حول محور خود نمی چرخد.

فک کروی یکی از فک های مورد استفاده برای میکرومترهای چرخ دنده است که براحتی به داخل فاصله بین دنده های وارد شده و سایز دنده را اندازه گیری میکند.

فیکس کرده و قطعات را به سرعت بوسیله این میکرومتر چک کرده و اندازه گیری می کنیم.

میکرومتر پیج یا میکرمتر گام پیچ

برای اندازه گیری قطر خارجی پیچ ها از میکرومتر پیچ استفاده می شود، که قابلیت اندازه گیری قطر خارجی پیچ ها را از روی تاج رزوه دارند. فک های میکرومترهای رزوه شکل خاص دارند که با انواع دیگر کاملا متفاوت است. شکل فک این میکرومتر به صورتی است که در یک طرف تاج رزوه به داخل فک V شکل آن وارد شده و در طرف دیگر فک بین شیار دو رزوه قرار می گیرد.

در میکرومترهای داخل سنج هم میتوان از فک های رزوه استفاده نمود و قطر داخلی مهره ها را نیز اندازه گیری نمود. فک های میکرومتر رزوه و پیچ را می توان به صورت مجزا خریداری نمود و روی میکرومتر نصب کرد.برای اندازه گیری پیچ های داخلی مانند انواع مهره و پیچ هایی که توسط قلاویز ایجاد شده است میتوان از میکرومتر های پیچ داخل سنج استفاده نمود که بنابر نوع اندازه گیری آن فکهای مناسب اندازه گیری پیچ و به دلیل امکان ورود به داخل مهره ها و استوانه های رزوه شده باید فک های داخل سنج داشته باشد.

میکرومتر سوزنی

یکی از پرمصرف ترین و پرفروش ترین میکرومترهای موجود در بازار میکرومتر سوزنی است. همانطور که از نام میکرومتر سوزنی مشخص است نوک فک های این میکرومتر به صورت نوک تیز و سوزنی است. کاربرد میکرومترهای سوزنی بسیار وسیع است و در موارد بسیار متنوعی استفاده میشود. نوک تیز این میکرومترها قابلیت ورود به منافذ تنگ و شیار های باریک و مقاطع بسیار ریز و … را دارد که برای اندازه گیری ضخامت شیار مته، ضخامت و پهنای جای خار شفت ها و اورینگ ها و کلیه مواردی که نیاز به اندازه گیری با یک میکرومتر سوزنی می باشد.

فک های میکرومتر سوزنی در دو زاویه مختلف وجود دارند که یا با زاویه 15 درجه یا با زاویه 30 درجه در بازار وجود دارند که میتوان نسبت به هر مورد اندازه گیری فک با زاویه مناسب را انتخاب و خریداری نمود. لازم به ذکر به است تمام میکرومترهای مصرفی دارای فک هایی از جنس فولاد های ضد سایش هستند و به همین ترتیب فک های میکرومترهای سوزنی نیز از جنس فولاد های کارباید ضد سایش است که در طولانی مدت ار دقت و کالیبره خارج نشود

میکرومتر لوله و سیلندر

از میکرومترهای لوله برای اندازه گیری دیواره انواع لوله استفاده میشود. میکرومتر لوله نیز یکی ازانواع پرمصرف میکرومترها است که در صنایع فلزی مانند ساخت و تولید لوله ، پروفیل، مقاطع فلزی و در و موارد مختلف در ماشینکاری، صنایع فلزی و… نیز از میکرومترهای لوله استفاده می شود.

فک ثابت میکرومتر لوله برخلاف دیگر میکرومترها که به صورت افقی و دقیقا در مقابل فک متحرک قرار دارد، به صورت عمودی قرار گرفته و فک متحرک به صورت عمود بر ارتفاع فک ثابت است. هرچند فک میکرومترهای لوله مانند دیگر میکرومترها به صورت میله ایی است ولی فک عمودی آن قطر بسیار کمتری نسبت به فک متحرک دارد و لازم به ذکر است که این فک ثابت قابلیت تعویض با انواع دیگر فک های موجود را دارد.

تیپ های مختلف فک های میکرومتر لوله در برندهای مختلف وجود دارد و در هر برندی نامگذاری خاص خود را دارد به عنوان مثال برند اینسایز، فک های میکرومتر لوله را با تیپ A، تیپ B، تیپ C و تیپ D نامگذاری نموده است. هرکدام از این فک ها شکل خاصی دارد که برای منظور و اندازه گیری خاصی مناسب است.

حتی برخی از میکرومترهای لوله نیز کاملا شبیه به میکرومترهای خارج سنج است که فک ثابت کاملا در مقابل و روبروی فک متحرک است و تنها تفاوت آن با میکرومترهای خارج سنج، شکل پایه فک ثابت است که بتواند براحتی داخل استوانه یا لوله وارد شود و جداره لوله را اندازه گیری کند. البته نوک فک ثابت که به صورت نیم کره است و براحتی در انحنای دیواره لوله یا سیلندر قرار میگرد.

میکرومتر ورق یا میکرومتر های اندازه گیری ورق

میکرومترهای ورق نیز یکی دیگر از انواع میکرومترهای موجود در بازار است که نسبتا مصرف زیادی نیز دارد. ویژگی قابل ملاحظه این نوع میکرومترها کمان بسیار بلند انها است که برای رسیدن به عمق بیشتری از سطح ورق فلزی، ورق پلاستیکی و حتی ورق های کاغذی است.در صنایع چاپ برای اندازه گیری ضخامت ورق های کاغذ یا ورق های مقوا، برای اندازه گیری ضخامت کارتن در صنایع بسته بندی، برای اندازه گیری ورق های فلزی در تولید ورق های فولادی، ورق های فلزات رنگین مانند ورق های برنجی، ورق مسی، ورق های آلومینیوم و حتی برای صنایع پلاستیک و تزریق پلاستیک برای اندازه گیری ضخامت قطعات تولید شده و بسیاری دیگر از صنایع میتوان از میکرومترهای ورق استفاده نمود.

البته بجای میکرومترهای ورق میتوان از ضخامت سنج ها نیز استفاده نمود ولی دقت یا کارایی میکرومتر بیشتر از ضخامت سنج است و از ضخامت بیشتر در روند کار و برای اندازه گیری سریع تر استفاده میشود ولی در حالی که از میکرومتر برای سنجش دقیق تر استفاده میشود.

میکرومترهای ورق برخلاف انواع دیگر میکرومتر فقط در یک سایز از دامنه اندازه گیری وجود دارند و فقط در سایز 0 تا 25 میلی متر ( یک اینچ ) قابلیت اندازه گیری در این میکرومترها وجود دارد. ولی نکته ایی که در این نوع میکرومترها قابل توجه است سایز یا عمق کمان این میکرومتر ها است. در واقع سایز میکرومترهای ورق با اندازه عمق کمان آنها بیان میشود.

یکی دیگر از مهمترین موارد در میکرومترهای ورق دقت این میکرومترها است که در نوع دیجیتال و نوع ورنیه آن دقت ها متفاوت است. دقت میکرومتر ورق دیجیتال از 5 میکرون وجود دارد و میکرومتر ورق ورنیه و دیجیتال تا 7 میکرون و 10 میکرون نیز وجود دارد. با توجه به نوع ورقی که در روند کار نیاز به اندازه گیری دارد، میتوانید میکرومتر ورنیه با دقت 7 یا 10 میکرون انتخاب نمایید یا میکرومتر ورق دیجیتال با دقت 5 میکرون، 7 میکرون یا 10 میکرون.

میکرومترهای یونیورسال یا میکرومترهای فک متغیر

برخی از انواع میکرومترها وجود دارند که فک ثابت آنها قابلیت تغییر با فک های مختلف را دارند و میتوان بوسیله یک میکرومتر با فک های مختلف کار اندازه گیری موارد محتلف را انجام داد. به عنوان مثال برای اندازه گیری دیواره لوله، اندازه گیری فاصله گوشه های قطعه کار یا اندازه نوک پرچ و موارد دیگر که میتوان از این نوع میکرومتر استفاده نمود.

میکرومتر فک جناقی ( میکرومتر فک V )

از نام این نوع میکرومتر کاملا میتوان به شکل ظاهری آن پی برد که فک ثابت آن به صورت جناقی یا شکل وی (V) انگلیسی است. کاربرد این نوع میکرومتر برای اندازه گیری انواع مته، فرز تراشکاری، انواع قلاویز و انواع سر فرز های مارپیچ و شیار راست و شیار مارپیچ است که براحتی در بین فک های V آن قرار گرفته و فک متحرک به راحتی یا در داخل شیار یا روی مته و فرز قرار گرفته و قطر خارجی آنها را براحتی اندازه گیری میکند.

به طور معمول کاربرد میکرومترهای جناقی در صنایع ماشینکاری و فلزکاری برای اندازه گیری دقیق مته ها، قلاویز ها و دیگر ابزارهای برشی شیاردار است. این نوع میکرمترها با توجه به اینکه سایز مته ها یا قلاویزها بسیار متغیر است از کوچکترین سایز که 0 تا 15 میلی متر و تا 65 تا 85 میلی متر وجود دارند.

میکرومتر کنسور ( میکرومتر قوطی)

از این نوع میکرومتر برای اندازه گیری ارتفاع، پهنا و عمق درز قوطی های کنسرو و اسپری ها استفاده میشود. شکل و سایز خاص این نوع میکرومترها به صورت طراحی شده است که بتواند براحتی اندازه درز قوطی های کنسرو را اندازه گیری کند. مانند میکرومترهای ورق، میکرومترهای قوطی نیز فقط در یک سایز کلی وجود دارند و آن سایز 0 تا 13 میلی متر است و نیازی به وجود سایزهای بزرگتر نمی باشد.

سه نوع کلی و پرمصرف این میکرومترها وجود دارند که با اندکی تفاوت ظاهری نسبت به یکدیگر کارایی های خاص خود را دارند. این سه نوع میکرومتر عبارت اند از میکرومتر قوطی کنسرو های فولادی مانند انواع کنسرو های مواد غذایی مثل کنسرو ماهی، میکرومتر قوطی های آلومینیومی مانند قوطی کنسرو غذای آماده ( مائده) و در آخر میکرومتر اندازه گیری درز بالای اسپری ها مانند اسپری های حشره کش یا اسپری های گاز.

در صنایع غذایی و البته صنایع نظامی از میکرومترهای کنسرو استفاده گسترده ای میشود و یکی از ابزارهای مورد نیاز این صنایع است و البته در صنایع دیگر نیز کاربرد دارند ولی عمده مصرف میکرومترهای قوطی در صنایع غذایی استفاده می شود.

میکرومتر سیم ( میکرومتر وایر )

شکل ظاهری میکرومتر سیم بسیار شبیه به میکرومتر کنسرو است و فقط فک ثابت آنها به صورت هم راستا و روبروی فک متحرک قرار دارد، برخلاف میکرومترهای کنسرو که فک ثابت به صورت عمود به فک متحرک قرار گرفته است.
از میکرومترهای سیم برای اندازه گیری سیم های نازک فلزی که عمدتا سیم های مسی در صنایع برق و الکتریسیته هستند استفاده می شوند. در برخی موارد از میکرومترهای سیم برای اندازه گیری سیم های وایر کات نیز استفاده می شود و البته به دلیل قابلیت اندازه گیری مقاطع گرد می توان برای هر مقطع گرد فلزی یا غیر فلزی از آن استفاده نمود. به عنوان مثال برای اندازه گیری مقتول های فولادی، سیم جوش، فیلر جوشکاری، انواع ساچمه های فولادی، سیم های برق و … از این نوع میکرومتر استفاده نمود. این میکرومترها فقط در سایز 0 تا 10 میلی متر وجود دارند و برای اندازه گیری در این بازه طراحی شده اند.

میکرومتر سه فک ( میکرومتر سه فک داخل سیلندر)

میکرومترهای سه فک برای اندازه گیری قطر داخلی سیلندرها ( استوانه ) مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع میکرومترها شباهت بسیار زیادی با بورگیج یا همان گیج داخل سیلندر دارند که برای اندازه گیری قطر داخلی سیلندرها مورد استفاده قرار می گیرند. میکرومتر سه فک نیز برای اندازه گیری قطر داخلی سیلندرها یا استوانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. با فرو بردن فک های میکرومتر سه فک به داخل سیلندر فک های میکرومتر به بدنه داخلی سیلندر مماس شده و قطر داخلی را اندازه گیری میکند. بور گیج ها هم دقیقا با همین مکانیزم کار اندازه گیری سیلندر را انجام می دهد.

میکرومتر داخل سنج

این میکرومترها نیز برای اندازه گیری فاصله های داخلی قطعات استفاده می شود. میکرومترهای داخل سنج نیز مانند میکرومترهای خارج سنج مدلهای مختلفی دارد که برای اندازه گیری موارد مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال برای اندازه گیری پیچ داخلی یا مهره ها از میکرومتر پیچ داخل سنج استفاده می شود و به همین صورت از میکرومتر دنده داخل سنج برای اندازه گیری دنده های داخل قطعات استفاده می شود. میکرومترهای داخل سنج از نظر شکل ظاهری کاملا متمایز از میکرومترهای خارج سنج است و با یکبار مشاهده فرم این نوع میکرومتر ها می توان براحتی انها را از میکرومترهای خارج سنج تشخیص داد.

میکرومتر لوله ای

یکی از انواع خاص میکرومترها میکرومتر لوله ای است که با میکرومتر لوله متفاوت است و نام لوله ایی نه به کارکرد آن بلکه از ماهیت لوله ای شکل بودن این نوع میکرومترها آمده است. ویژگی خاص میکرومترهای لوله ایی قابلیت اتصال سایزهای مختلف به یکدیگر و اضافه شدن طول میکرومتر است. این نوع میکرومترها غالبا در یک ست با اندازه های متنوع در بازار موجود هستند و دامنه های اندازه گیری وسیعی را پوشش می دهند.

طریقه خواندن میکرومتر

اگر شما به خط کش میکرومتر دقت کنید خط کش میکرومتر دارای یک خط افقی سرتاسری است یکسری تقسیم بندی بالای خط افقی است و یکسری تقسیم بندی زیر خط افقی است تقسیم بندیهایی که بالای خط افقی هست فاصله آنها یک میلیمتر است و تقسیم بندیهای زیر خط افقی نیم میلیمتر از تقسیمات بالای خط است یعنی در واقع هر خط بالایی ما با خط پایینی نیم میلیمتر فاصله دارد

یک استوانه مدرج داریم که روی خط کش اصلی حرکت می کند وقتی که ما این استوانه مدرج را بچرخانیم استوانه بسمت جلو یا عقب حرکت میکند

حالا فرض کنیم قطعه ای را با میکرومتر اندازه گیری کردیم و میخواهیم که این اندازه را بخوانیم برای خواندن میکرمتر به این صورت عمل میکنیم که به آخرین خطی از خط کش که از زیر ورنیه مشخص است دقت میکنیم

اما برای بدست آوردن مقدار اعشار یا خورده آن خطی از ورنیه را که درست مقابل خط افقی خط کش است را پیدا می کنیم

 نکته : زمانی که ما اندازه اصلی را میخوانیم باید دقت کنیم که اگر خط نیم میلیمتر که زیر خط افقی خط کش است اگر از زیر ورنیه قابل تشخیص باشد این مقدار هم باید به مقدار اعشار اضافه شود یعنی پنجاه صدم از اندازه اعشار را ما از خطهای زیر خط کش می خوانیم

 پس ما برای خواندن میکرومتر باید به ۲ نکته باید توجه کنیم

  •  اندازه اصلی که از روی خط کش باید خوانده شود
  •   مقدار اعشار که باید از روی ورنیه خوانده شود

اگر خط اصلی ما خط بالای خط کش باشد فقط همان بعلاوه مقدار اعشار ورنیه خوانده می شود

اما اگر نیم میلیمتر هم از زیر خط خط کش مشخص باشد باید مقدار پنجاه صدم به اندازه ای که ورنیه نشان میدهد اضافه شود

چونکه میکرومتر جزو ابزارهای دقیق است هنگام اندازه گیر و کار با آن باید به چند نکته توجه شود

اول اینکه – زمان خواندن میکرومتر باید آنرا درست مقابل چشمانمان قرار دهیم اگر ما زاویه دار به میکرومتر نگاه کنیم احتمال دارد که اندازه خوانده شده اشتباه باشد

نکته دوم : هنگامی که ما قطعه ای را بین دو فک میکرومتر قرار می دهیم و اندازه میگیریم بوسیله دست استوانه مدرج را می چرخانیم تا با قطعه کار تماس پیدا کند ٬ زمانی که با قطعه کار تماس پیدا کرد توسط جغجغه بقیه عمل چرخش را ادامه می دهیم. زمانیکه فک متحرک کاملا با قطعه کار مماس شد این جغجغه خلاص می شود و از فشار آوردن زیاد فک متحرک به قطعه کار جلوگیری میشود

چون این وسیله اندازه گیری خیلی دقیق است بنابراین اگر ما کمی فشار بیش از حد به آن وارد کنیم چند صدم میلیمتر انداره ممکن است جابجا شود بنابراین در مراحل آخر چرخش ما فقط از جغجغه استفاده میکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه توجه

به علت نوسانات قیمت در بازار لطفا قبل از خرید، کالای مورد نظر خود را استعلام بگیرید، در غیر اینصورت در صورت مغایرت با شما تماس گرفته خواهد شد. لازم به ذکر است در صورت درخواست مرجوع شدن سفارش 10 درصد از مبلغ کل کسر می گردد.